ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Από Δευτέρα 1 Ιουνίου ανοίγουν και πάλι τα σχολεία. Το σχολείο θα λειτουργήσει από τις 08,00-13,15. Δε θα λειτουργήσει το ολοήμερο πρόγραμμα ούτε η πρωινή υποδοχή. Τα παιδιά θα μοιραστούν σε δύο γκρουπ. Το 1ο γκρουπ θα έρθει Δευτέρα-Τετάρτη και Παρασκευή και το 2ο Τρίτη-Πέμπτη. Τη δεύτερη εβδομάδα το 1ο γκρουπ θα έρθει Τρίτη-Πέμπτη και το 2ο Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή κοκ.

Για τον διαχωρισμό των τμημάτων θα ενημερωθείτε εγκαίρως από τον δάσκαλο του τμήματος.

Όσοι κάνετε χρήση της Υπεύθυνης Δήλωσης για τη μη προσέλευση του παιδιού στο σχολείο θα πρέπει να αναγράψετε έναν από τους δύο λόγους

1. Εάν το παιδί ανήκει σε ευπαθή ομάδα
  2. Εάν υπάρχει μέλος της οικογένειας το οποίο νοσεί από COVID 19 ή ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου

Η αποστολή της Υπεύθυνης Δήλωσης θα γίνει στο mail του σχολείου, αναγράφοντας στο ΘΕΜΑ το όνομα του παιδιού και το τμήμα στο οποίο ανήκει.