Μια βραδιά κάτω απ’ τα άστρα

Πόσο απέχει η θεωρία από την πράξη; Σχεδόν 2 μήνες. Τόσο μας πήρε να οργανώσουμε και να κάνουμε πράξη τη δράση της νυχτερινής διαβίωσης. Στόχος ήταν να ξεφύγουμε από τα τετριμμένα, να βγούμε έξω από τα όρια του σχολείου και να οργανώσουμε κάτι διαφορετικό, κάτι που να αρέσει στα παιδιά. Να τους φέρει πιο κοντά στη φύση, να τους μάθει νέες δεξιότητες, να γνωρίσουν καινούρια και διαφορετικά παιχνίδια. Ελπίζω να τα καταφέραμε! Αρωγός στην προσπάθειά μας αυτή ήταν η ειδικότητα της Τουριστικής Αναψυχής της Σ.Ε.Φ.Α.Α με τους καθηγητές Ράνια Ματσούκα και Γιώργο Κώστα, η ομάδα των εθελοντών του Ερυθρού Σταυρού καθώς και οι γονείς της ΣΤ τάξης του 10ου δημοτικού σχολείου που μας έδωσαν τις σκηνές τους. Τους ευχαριστούμε πολύ.