Το 10ο Δημοτικό υποδέχεται το Ειδικό σχολείο

Την Τετάρτη 16/01/2019 υποδεχθήκαμε ομάδα 10 παιδιών του Ειδικού Σχολείου Κομοτηνής, συνοδευόμενα από τη διευθύντρια του σχολείου και τις δασκάλες τους.

Σκοπός της επίσκεψης ήταν η συνδιδασκαλία με το Δ3 στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής, με υπεύθυνο τον κ. Μιχάλη Πολυτσάκη.

Οι μαθητές του Δ3 σε μια συγκινητική τελετή υποδοχής πρόσφεραν παιχνίδια και κάρτες στα παιδιά του Ειδικού Σχολείου. Ακολούθησε μια ώρα ευχάριστων παιχνιδιών στο χώρο του γυμναστηρίου του σχολείου μας, όπου τα παιδιά των δύο σχολείων έπαιξαν, διασκέδασαν, συνεργάστηκαν και λειτούργησαν ομαδικά και φιλικά.

Ο χώρος του γυμναστηρίου γέμισε χαρούμενες φωνές και όμορφα, φωτεινά χαμόγελα. Η παρουσία των παιδιών του Ειδικού Σχολείου μας γέμισε χαρά και αδημονία για την επόμενη συνάντησή μας.

Σας ευχαριστούμε, παιδιά, για την υπέροχη εμπειρία που μας χαρίσατε και περιμένουμε να ξαναβρεθούμε σύντομα.