ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ β΄ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. Φ7/ΦΜ/35640/Δ1/10-3-2020 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ με θέμα « Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων για την πρόοδο των μαθητών-βαθμολογία β΄τριμήνου», και λαμβάνοντας  υπόψη  τις  σχετικές  οδηγίες  του  ΕΟΔΥ  για  αποφυγή  μαζικών  συγκεντρώσεων/συναθροίσεων  σε  κλειστό χώρο,  για  προληπτικούς  λόγους  δημόσιας  υγείας,  με  συγχρωτισμό  μαθητών/τριών,  γονέων/κηδεμόνων  και εκπαιδευτικού προσωπικού, σας  ενημερώνουμε για τα εξής:

Μετά το άνοιγμα των σχολείων

α) Οι γονείς/κηδεμόνες μαθητών/τριών που φοιτούν στην Α’ και Β΄ τάξη Δημοτικού θα επικοινωνούν  τηλεφωνικά  με  τους  διδάσκοντες  προκειμένου  να  ενημερωθούν  για  την  πρόοδο  των τέκνων τους.

β) Αναφορικά με την επίδοση των ελέγχων για τους μαθητές/τριες που φοιτούν στη Γ’, Δ’, Ε’ και ΣΤ΄ τάξη,  οι έλεγχοι προόδου β΄ τριμήνου θα παραδίδονται σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο στην τσάντα του κάθε μαθητή, χωρίς να απαιτείται η φυσική παρουσία γονέων& κηδεμόνων στο σχολείο.

Για οποιαδήποτε τροποποίηση/εξέλιξη θα ενημερώνεστε από την ιστοσελίδα του σχολείου.