Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές των μαθητών στην πρώτη (Α΄) τάξη πραγματοποιούνται από 1 μέχρι 20 Μαρτίου 2024.

Για την εγγραφή απαιτούνται:

1. Αίτηση – Υπεύθυνη δήλωση: Παραλαμβάνεται από τον Διευθυντή και συμπληρώνεται από τον κηδεμόνα.
  2. Υπεύθυνη δήλωση μόνιμης κατοικίας με αποδεικτικό (Ε1 ή λογαριασμό ΔΕΗ ή νερού κλπ.)
  3. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα υποχρεωτικά εμβόλια.
  4. Τα Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α. Δ. Υ. Μ.). Παραλαμβάνεται από τον Διευθυντή του Σχολείου και επιστρέφεται από τους γονείς συμπληρωμένο και μετά τις εγγραφές.
  5. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  6. Αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο (προαιρετικό και χωρίς προϋποθέσεις).
  7. Σε περίπτωση διαζυγίου θα χρειαστεί Υπεύθυνη Δήλωση και από τον δεύτερο γονέα με την ενυπόγραφη συναίνεσή του στην εγγραφή του παιδιού του /της στην Α΄ τάξη του 10ου Δημοτικού Σχολείου Κομοτηνής.

Για το σχολικό έτος 2024-2025, θα εγγραφούν οι γεννηθέντες το έτος 2018. Όλα τα έγγραφα μπορούν να σας δοθούν εκτυπωμένα από το Σχολείο. Οι γονείς των μαθητών του 10ου Νηπιαγωγείου προς διευκόλυνσή σας θα τα παραλάβετε μαζί με τη Βεβαίωση φοίτησης νηπίου από το 10ου Νηπιαγωγείο. Επίσης θα αναρτηθούν στον ιστότοπο του Σχολείου.

ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Αίτηση Εγγραφής Δημοτικό 2024 ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ