Επίσκεψη του Δημάρχου Γιώργου Πετρίδη στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Κομοτηνής

Στα πλαίσια του μαθήματος της Μελέτης Περιβάλλοντος με θέμα «Ενδιαφερόμαστε για τον Δήμο μας», το 10ο Δημοτικό Σχολείο Κομοτηνής είχε τη χαρά και την τιμή να υποδεχθεί το πρωί της Παρασκευής 2 Μαρτίου 2018 τον Δήμαρχο της Κομοτηνής κ. Γιώργο Πετρίδη. Ο κ. Δήμαρχος, ανταποκρινόμενος με μεγάλη προθυμία σε πρόσκληση που του απηύθυναν οι μαθητές της Γ΄ Τάξης, παραβρέθηκε στο σχολείο μας επί 2 περίπου ώρες, κατά τις οποίες απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις των παιδιών. Ενημέρωσε για τις αρμοδιότητες του Δημάρχου και του Δημοτικού Συμβουλίου, αναφέρθηκε στα κυριότερα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος Κομοτηνής και έλυσε με χαρακτηριστική υπομονή και αγάπη όλες τις απορίες των παιδιών, βοηθώντας τα να κατανοήσουν και τον δικό τους ρόλο ως κάτοικοι της πόλης μας και ως μελλοντικοί ενεργοί δημότες. Τον ευχαριστούμε θερμά!